Destek Topluluğumuz, Arch Linux’un ülkemizde de popüler bir dağıtım olmaya başladığı yıllardan bu yana deneyim kazanmış ve bu yolda bilgi ve birikimini artırmış gelişmiş kullanıcılardan meydana gelmiş bir topluluktur. Bu destek platformlarında nice kıymetli arkadaşımız da geçmiş yıllarda Arch linux ve bu tabanı kullanan dağıtımlara destek verdiler, projeler geliştirdiler ve önemli küresel projelere de dahil olarak camiaya büyük katkılarda bulundular.

Archlinux Türkiye ekibi geçmişten bugüne katkı veren herkesin birbirini yetiştirdiği ve bayrak devrettiği bir emeğin sonucudur. Yerel veya küresel gönüllülerin yolları hayat mücadelesi içinde her ne kadar ayrılsa da geçmişten aktarılan emekleri zayi etmemek adına ve yeni Arch Linux kullanıcıları, yeni bayrak yarışçıları kazanmak ve yetiştirmek için destek vermeye devam ediyoruz.

Geçmiş dökümanların bir çoğu güncelliğini yitirdiğinden veritabanlarımızdaki birikimleri olduğu gibi buraya aktarmak yerine sadece eski verilerden işlevini yitirmemiş güncel belgeleri ve işlevini yitirmemiş eski çözümleri buraya eklemeye devam edeceğiz. Bunun dışında yeni sorular ve çözümler ile büyüyen bir kaynak olacağımızı umuyoruz.

Geçmişten bu yana Arch Linux Türkiye Topluluğuna destek veren ve emeğini esirgemeyen kadim Arch linux Türkiye geliştiricilerine teşekkürü borç biliriz;

Yfdoğan (Nur içinde yat)

Cumali

Decent

Tarakbumba

Canemir

Tulliana

Mgündoğdu

Ata

Mhmtkrktr

Hkapıcı

İlledelinux

Ali Çavuş

Ortanca Samuray